Destigmatizace

Když duše není stigma

Šiř s námi osvětu a vzdělávej se v oblasti duševního zdraví a destigmatizace osob se zkušeností s duševním onemocněním. Když duše není stigma je výstupem projektu Systematická podpora duševního zdraví v adolescenci.

Podcast

Když duše není stigma – 1. díl.

Jestli chceš slyšet pravou plzeňštinu, poslechni si první díl podcastu Když duše není stigma. Lišákovým hostem je Honza Šimek, student FAVky a plzeňský muzikant. Lišák s Honzou nás zavedou hlavně do hudebního prostředí – diskutují nad trémou i úzkostí, které jsou si dost podobné, a to nejen projevy na těle. Uslyšíš, jak tyto nepříjemnosti zvládnout.
Může mít někdy trému každý? Jak to má Honza? Napadlo tě, že muzikanti mohou být ve skutečnosti velcí introverti? A co vlastně znamená „introvert“?

Když duše není stigma – 2. díl.

Káťa, druhý Lišákův podcastový host, je nadšenkyní do cestování, studia, Itálie a spousty dalších věcí. Vedle toho všeho je také perfekcionistka. Jak dlouho se dá vydržet tlak vytvářený na sebe samu?

Káťa s Lišákem se v rozhovoru motají zejména kolem jejího Erasmu v Itálii. Je Erasmus jedna velká párty? A dá se absolvovat i s kapkou nejistoty? Co pro Káťu znamená být introvertem a je možné se v tomto ohledu během Erasmu změnit?

A co třeba ten perfekcionismus, má blízko k prokrastinaci? Jaký velkým problémem může být rozhodování či time management?  Odpovědi na všechny tyhle otázky a další najdeš v dnešním dílu podcastu!

P.S.: Tenhle díl rozhodně neposlouchej s prázdným žaludkem.

Když duše není stigma – 3. díl.

Martin je nejen třetím Lišákovým hostem v podcastu, ale i šotoušem. A pokud nevíš, co to šotouš je, určitě si tenhle díl poslechni. Dozvíš se také, že se i zapálený cestovatel někdy musí vystavovat cestovní horečce, aby si vysněný výlet užil „teď a tady“ a nikoli až po jeho skončení. Jinými slovy – nervozita umí vážně překážet.
Lišák s Martinem se shodují na tom, že každý problém je třeba řešit, i když říct si o pomoc nemusí být pro každého jednoduché. Oba posdílejí zkušenosti s psychoterapií a Lišák představí podporu studentům, která na ZČU je.

DIV_NEJ

Napadlo tě někdy, že mohou být lidé se zkušeností s duševním onemocněním stigmatizováni? Nebo se někdy cítíš divně a potřebuješ opečovat svoji duši? Sleduj na sociálních sítích náš profil DIV_NEJ.