Psychologická poradna

Pracovníci psychologické poradny jsou připraveni pomoci!

Poradenští pracovníci poskytují služby, jejichž cílem je překonání aktuálních obtíží, náročných a velmi zatěžujících situací souvisejících se studijním či osobním životem klientů. Klienty poradny mohou být studující ZČU, kteří si zarezervují termín konzultace.

V rámci psychologického poradenství neposkytujeme terapeutickou činnost u psychických poruch, komplexní psychologickou diagnostiku, farmakoterapii, nejsme klinickým pracovištěm. Maximální počet konzultací u jednoho studujícího jsou 3 (pokud poradenský pracovník v odůvodněných případech neuvede jinak). Poradenští pracovníci mají pro svou pracovní pozici příslušné vzdělání, jedná se o absolventy jednooborového magisterského studijního programu Psychologie na českých vysokých školách. Služba je poskytována v českém jazyce.

Psychologická poradna nabízí své služby také mladým (15 – 26 let), kteří sice nejsou studujícími ZČU, ale jsou cílovou skupinou projektu Systematická podpora duševního zdraví v adolescenci (ZD-ZDOVA1-013).

Chat poradna

Pracovníci jsou připraveni tě podpořit v rámci tvého wellbeingu při studiu.

Naše chatová poradna nabízí bezpečný prostor a podporu při řešení nejrůznějších obtíží. Poradna je určena zejména dospívajícím, kteří se potýkají s duševní krizí, ale rádi nabídneme službu komukoliv, kdo se rozhodne naší služby využít.

Pravidla chat poradny:

  • chat s jedním klientem trvá maximálně 60 minut,
  • poradce chatuje vždy jen s jedním klientem zárověň,
  • klient se může do poradny připojit jen 1x za den,
  • chatovat je možné vždy v předem stanovený čas a den.

O pravidlech chatové poradny si můžeš přečíst více zde. Ujišťujeme tě, že každý náš poradce je profesionál, který se drží etických zásad.

Provozní doba:

Je k dispozici každé pondělí dopoledne v čase od 9 -11 hod a každou středu v čase od 14 -16 hod. Jsme-li online, můžete s námi komunikovat pomocí chatu v pravém dolním rohu této stránky.

E-mail poradna

Potřebuješ se svěřit? Nebo se cítíš, že by sis rád s někým promluvil či s někým sdílel svůj problém? 

Rádi ti pomůžeme, kontaktuj nás prosím na emailu: poradna@rek.zcu.cz.

Na emaily odpovídáme do 24 hodin, pokud tě něco akutně trápí, určitě s řešením neotálej a ozvi se nám buď na chat a nebo si zarezervuj konzultaci v poradně. Pokud to není možné, obrať se na další profesionály.

Podpůrná skupina

Cítíš, že by si rád sdílel své těžkosti s někým, komu můžeš věřit, kdo ti může pomoci a dál tě nasměrovat zvládat složité situace či duševní krizi? Potom je tu pro tebe prostor podpůrné skupiny, která se bude scházet jednou za dva týdny ve čtvrtek a kde máš prostor sdílení za přítomnosti odborných poradců a svých vrstevníků, kteří se nachází v obdobné situaci.

V podpůrné skupině neprobíhá psychoterapie. Nehledají se diagnózy, ale sdílí se zvládání každodenních prožitků, plnění povinností navzdory vlastním limitům a právě prožívaným situacím, které aktuálně řešíš. 

Skupina se bude scházet jednou za dva týdny ve čtvrtek od 15–16 hodin v prostorách UK 619.

Návštěva podpůrné skupiny bude v letním semestru 2023/2024 možná v těchto termínech: 29. 2., 14. 3., 28. 3., 11. 4., 25. 4., 9. 5., 23. 5., 6. 6. a 20. 6.

Účastnit se skupiny ale můžeš i bez přihlášení.

V případě, jakéhokoliv dotazu, ozvěte se prosím na poduz@rek.zcu.cz

Svépomocná skupina:

Svépomocné skupiny jsou založené na vzájemné pomoci a podpoře svých členů – člověk pomoc přijímá a současně poskytuje. Skupinu je možné libovolně navštěvovat a opouštět dle toho v jaké fázi svých potřeb se momentálně nacházíš. Oporou ti budou tvoji vrstevníci, kteří si možná prochází či prošli obdobnou situací.

Skupina se bude bude scházet jednou za dva týdny ve středu od 15:15 do 16:15 hodin v prostorách UK 619.

V případě jakéhokoliv dotazu se, prosím, ozvi na poduz@rek.zcu.cz.

Linky důvěry

Pokud jsi v krizi, neváhej se na některou z nich obátit.

Ledovec

+420 739 055 555
+420 373 034 455
ld@ledovec.cz

Linka bezpečí

116 111

Linka Bezpečí

Linka Bílého kruhu bezpečí

+420 257 317 110

Bílý kruh bezpečí – pobočka Plzeň

Diecézní charita Plzeň-Terénní krizová služba

+420 777 167 004

Plus pro lidi v krizové situaci

+420 733 414 421

Diakonie Západ